Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. AB Komisyonu Yetkilisi, İran’daki Helikopter Kazasıyla İlgili Açıklama Yaptı

AB Komisyonu Yetkilisi, İran’daki Helikopter Kazasıyla İlgili Açıklama Yaptı

haberci haberci -
24 0

AB Komisyonu ve Konseyi Yetkilileri Durumu Yakından Takip Ediyor

AB Komisyonu’ndan kriz yönetimi ve insani yardımlardan sorumlu üye Janez Lenarcic, İran’daki helikopter kazasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Lenarcic, Copernicus Acil Durum Yönetim Hizmeti’nin aktive edildiğini belirterek, İran’ın yardım talebi üzerine helikopter kazasını yakından takip ettiklerini ifade etti.

AB Konseyi Başkanı Charles Michel de konuyla ilgili açıklama yaparak, “AB üye ülkeleri ve ortaklarımızla durumu yakından takip ediyoruz” dedi.

Helikopter Kazasıyla İlgili Detaylar

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’yi taşıyan helikopterin, İran-Azerbaycan sınırında bir barajın açılış törenine katıldıktan sonra geri dönerken kaza yaptığı bildirildi. Helikopterde ayrıca Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Doğu Azerbaycan Eyalet Valisi Malik Rahmeti ve Tebriz Cuma İmamı Ayetullah Ali Haşim de bulunmaktaydı.

İran devlet televizyonu, helikopterin bölgeye dönüş sırasında sert bir şekilde iniş yaparak kaza geçirdiğini duyurdu. Arama kurtarma ekipleri, olumsuz hava koşulları nedeniyle çalışmaların zorlu bir şekilde devam ettiğini belirtiyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir