Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. ABD Başkanı Biden Kampüs Olayları ve Antisemitizmle İlgili Değerlendirmelerde Bulundu

ABD Başkanı Biden Kampüs Olayları ve Antisemitizmle İlgili Değerlendirmelerde Bulundu

haberci haberci -
13 0

Biden, Holokost Kurbanlarını Anma Törenine Katıldı

ABD Başkanı Biden, başkent Washington’da düzenlenen Holokost kurbanlarını anma törenine katılarak kampüs olayları ve antisemitizmle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Yahudi Karşıtı Nefret Söylemlerine Karşı Mücadele

Biden, ABD’de veya başka ülkelerde yükselen Yahudi karşıtı nefret içeren söylemler olduğunu ve bunlarla mücadele için ellerinden geleni yaptıklarını kaydetti. Kendi yönetiminde ülkedeki hiçbir Yahudinin kendini tehdit altında hissetmeyeceğini vurguladı.

Antisemitizme Müsamaha Göstermeyeceklerini Belirtti

Biden, İsrail’in Gazze’deki saldırılarını protesto etmek üzere üniversite kampüslerinde başlayan ve devam eden gösterilere değinerek ifade hakkına saygılı olduklarını ancak antisemitik hareket ve söylemlere müsamaha göstermeyeceklerini belirtti. “Nefret söylemine veya şiddete yer yok” dedi.

Kampüs Olaylarında Şiddete Karşı Tavır Aldı

Biden, bazı kampüslerde öğrencilerin kampüs binalarına zarar verdiğini ve şiddet görüntülerinin yaşandığını belirterek, bu tür gösterilerin kanuna aykırı olduğunu savundu. Daha önceki açıklamalarında da ifade özgürlüğü hakkını savunduklarını ancak kampüs olaylarında şiddet olaylarına neden olan göstericilerin yasanın dışına çıktıklarını ve bazı gösterilerin antisemitik olduğunu vurgulamıştı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir