Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. ABD Dışişleri Bakanı Blinken, BM Genel Sekreteri Guterres’i Ağırladı

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, BM Genel Sekreteri Guterres’i Ağırladı

haberci haberci -
18 0

Blinken ve Guterres Arasında Önemli Görüşme

ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Washington’da BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’i ağırladı. Görüşmede, Gazze’deki kriz başta olmak üzere birçok önemli konu ele alındı.

Ateşkes Çağrısı ve İnsani Yardımların Önemi

Açıklamaya göre, Blinken ve Guterres arasındaki görüşmede, taraflar arasında “gecikmeksizin” ateşkese ulaşılmasının önemi üzerinde duruldu. Her iki isim de Gazze’de bir an önce ateşkesin sağlanması gerektiğini ve bu sayede esirlerin serbest bırakılması ile Gazze’ye insani yardımların artmasının temel öncelik olduğunu vurguladı.

Destek ve Teşekkür

Blinken, ABD Başkanı Joe Biden tarafından açıklanan 3 aşamalı ateşkes önerisine Guterres’in verdiği destek dolayısıyla Genel Sekretere teşekkür etti. İki isim, Gazze’de yardıma muhtaç durumdaki Filistinlilerin temel ihtiyaçlarının acil şekilde karşılanabilmesi için çabaların artması gerektiğini belirtti.

Ukrayna ve Sudan Gelişmeleri Değerlendirildi

Açıklamaya göre Blinken ve Guterres ayrıca Ukrayna ve Sudan’daki son gelişmeleri de kapsamlı bir şekilde değerlendirdi. Bu konulardaki güncel durumun ele alındığı görüşmenin detayları ise açıklanmadı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir