Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. ABD Dışişleri Bakanlığı: İsrail’in Okul Saldırısında 14 Çocuğun Ölümü Yanlışlık

ABD Dışişleri Bakanlığı: İsrail’in Okul Saldırısında 14 Çocuğun Ölümü Yanlışlık

haberci haberci -
34 0

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Matthew Miller, İsrail’in Gazze’deki Okula Yönelik Açıklamalarda Bulundu

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Matthew Miller, günlük basın brifinginde İsrail’in Gazze’deki hedef aldığı okula ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Miller, İsrail ordusunun Gazze’deki UNRWA’ya ait okula düzenlediği saldırıda 20-30 kadar Hamas üyesini hedef aldığını iddia ettiğini ve bu isimleri açıklayacağını belirterek, “**İsrail’in bu isimleri ve olayla ilgili kapsamlı değerlendirmesini bekliyoruz.**” dedi.

Miller: 14 Çocuğun Ölümü Terörist Değildi

İsrail ordusunun saldırısında 14 çocuğun hayatını kaybetmesiyle ilgili sorulara temkinli cevap veren Miller, “**Sahadan gelen görüntüleri ve iddiaları gördük. Eğer 14 çocuğun öldürüldüğü doğruysa bunlar terörist değildi. Eğer bu saldırıda 14 çocuğun ölümü doğruysa demek ki bir şeyler yanlış gitmiştir.**” şeklinde konuştu.

ABD: Saldırıda Sivillerin Öldürülmesini Kınamadık

Miller, saldırıda sivillerin öldürülmesini kınamadı ancak İsrail’e saldırının tüm detaylarını sorduklarını belirtti. Hamas üyelerinin yerleşim bölgelerinde ve okullarda sivillerin arasına saklandığını belirten Miller, “**İsrail’in Hamas’ı hedef alma hakkı var. İsrail’in bu sivilleri hedef alma hakkı var.**” ifadesini kullandı.

Miller, İsrail’in Hamas’ı hedef alma hakkı kadar sivilleri de koruma yükümlülüğü olduğunu vurgulayarak, saldırının “**ABD’nin toplu yerleşim yerlerine kapsamlı saldırı olmaması**” şeklindeki kırmızı çizgisini aşmadığını belirtti. Saldırıda 14’ü çocuk, 9’u kadın toplam 40 kişi hayatını kaybetmişti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir