Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. ABD Savunma Bakanlığı: Austin ve Gallant Arasında Önemli Görüşme

ABD Savunma Bakanlığı: Austin ve Gallant Arasında Önemli Görüşme

haberci haberci -
18 0

ABD Savunma Bakanlığı, Austin ve Gallant Arasında Kritik Telefon Görüşmesi

ABD Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Savunma Bakanı Lloyd Austin ve İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz telefonda görüştü.

Tarafların Ele Aldığı Konular

Görüşmede, esir takası mutabakat süreci, insani yardım çabaları ve İsrail’in beklenen Refah kentine yapmayı planladığı kara saldırısı gibi konular ele alındı.

Austin ve Gantz’ın İfade Ettikleri

Austin, **tüm esirlerin serbest bırakılmasına “koşulsuz bağlılıklarını”** vurgulayarak bölgedeki yardım çalışanlarının ve sivillerin güvenliğinin sağlanması gerektiğinin altını çizdi. Ayrıca, Gazze’ye insani yardım akışının artırılmasının önemini belirtti.

Refah Kentine Yapılacak Olası Saldırı

İsrail’in Refah’a yapacağı olası kara saldırısına dikkat çeken Austin, bu saldırı planının bölgedeki Filistinli sivillerin tahliyesini ve insani yardımın devamını içermesi gerektiğini vurguladı.

Endişe Veren Durum

İsrail’in Refah’a olası kara saldırısı, yüz binlerce Filistinlinin sığındığı bir bölge olan Gazze’nin güneyinde bulunan Refah kenti için ciddi endişelere neden oluyor. Gazze Şeridi’nde 2,3 milyon kişinin yaşadığı ve 1,9 milyon kişinin yerinden edildiği biliniyor. Bu durumda, sivillerin güvenliği ve insani yardım akışının devamı büyük önem taşıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir