Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. ABD’de Eyalet Okullarında İncil ve On Emir Uygulaması

ABD’de Eyalet Okullarında İncil ve On Emir Uygulaması

haberci haberci -
13 0

Oklahoma Eyaleti’nde İncil’in Devlet Okullarında Önemi

ABD’nin Oklahoma eyaletinde Eğitim Kurulu Başkanı Ryan Walters’ın talimatıyla devlet okullarında her sınıfta bir İncil bulunması ve öğretmenlerin İncil’den ders vermesi zorunlu hale getirildi. Walters, İncil’in ülkenin geçmişi ve Batı medeniyeti hakkında tam bir anlayış için gerekli bir tarihi belge olduğunu savunarak, “İncil, vazgeçilmez tarihi ve kültürel mihenk taşıdır” ifadesini kullandı.

Louisiana’da On Emir Uygulaması

Louisiana Valisi Jeff Landry ise devlet okullarında sınıflara On Emir’in yazılı olduğu posterlerin asılmasını zorunlu kılan yasayı kabul ederek yürürlüğe koydu. On Emir, Hz. Musa’ya Sina Dağı’nda verilen ilk ilahi emirler olarak bilinir ve Eski Ahid kapsamında İncil’in bir parçası olarak kabul edilir.

Açıklamalar ve Tepkiler

Walters, İncil bilgisine sahip olmayan öğrencilerin ulusun temelini doğru bir şekilde kavrayamayacaklarını belirterek, bu adımın sadece bir eğitim direktifi olmadığını vurguladı. Ancak, bazı kuruluşlar, bu uygulamaların çocukların eşit eğitim almasını engelleyeceğini ve farklı inançlardan öğrencilerin okullarda güvende hissetmemesine neden olacağını dile getirerek yasal sürece başvuracaklarını belirttiler.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir