Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. ABD’de Mayıs Ayında Perakende Satışlar Yükseldi

ABD’de Mayıs Ayında Perakende Satışlar Yükseldi

haberci haberci -
17 0

ABD’de Perakende Satışlar Mayıs Ayında Yüzde 0,1 Arttı

ABD’de perakende satışlar, mayıs ayında aylık bazda yüzde 0,1 artarak piyasa beklentilerinin altında gerçekleşti. ABD Ticaret Bakanlığı tarafından açıklanan verilere göre, mayıs ayında perakende satışlar bir önceki aya kıyasla yüzde 0,1 artarak 703,1 milyar dolar seviyesine ulaştı.

Yıllık Bazda Yükseliş Devam Ediyor

ABD’de perakende satışlar, mayıs ayında yıllık bazda yüzde 2,3 artış gösterdi. Nisan ayında yıllık bazda yükseliş kaydeden perakende satışlar, mayısta da artış trendine devam etti.

Hangi Sektörlerde Artış, Hangi Sektörlerde Azalış Gözlendi?

Mayıs ayında perakende satışlardaki artışta, **spor malzemeleri**, **hobi ürünleri**, **müzik ürünleri ve kitap satılan mağazalar**, **giyim mağazaları**, **motorlu araç ve parçalarının satıldığı mağazalar**, **mağaza dışı perakendeciler**, **elektronik mağazaları**, **çeşitli mağaza perakendecileri**, **sağlık ve kişisel bakım mağazaları** ile **genel mal mağazaları** öne çıktı.

Aynı dönemde ise **benzin istasyonları**, **mobilya mağazaları**, **yapı malzemelerinin satıldığı mağazalar** ile **yiyecek ve içecek hizmetinin sunulduğu yerlerdeki satışlarda** azalış yaşandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir