Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. ABD’li Yetkililerden İsrail’e Gazze İçin Çağrı

ABD’li Yetkililerden İsrail’e Gazze İçin Çağrı

haberci haberci -
15 0

Refah Sınır Kapısı’nın Açılması Gerektiği Belirtildi

İsrail devlet televizyonu KAN’ın haberine göre, üst düzey ABD’li yetkililer, İsrail’e, Gazze’ye insani yardımların ulaştırılması için Refah Sınır Kapısı’nın acilen açılması gerektiğini belirtti.

Kimin Kontrol Edeceği Konusunda Görüşmeler Başladı

Güvenlik teşkilatında, İsrail ordusunun bölgeden ayrılmasından sonra sınır kapısını kimin kontrol edeceğiyle ilgili yoğun görüşmeler başladığı ifade edildi.

Birçok Seçenek Masada

İnsani yardımların geçişi için sınır kapısının ne zaman açılacağının henüz belirlenmediği vurgulanan haberde, İsrail’in, sınırın kim tarafından yönetileceği belirlendikten sonra açılacağını ilettiği aktarıldı. ABD’nin, Refah Sınır Kapısı’ndan kimin sorumlu olacağı konusunda İsrail’in henüz net bir açıklama yapmadığını ifade ettiği aktarılan haberde, Tel Aviv yönetiminin Hamas’ın burayı yeniden yönetmesine izin vermeyeceği belirtildi.

Mesele Yarın Görüşülecek

Yetkililerin konuyla ilgili birçok seçeneği masaya yatırdığı ve bunlar arasında İsrail’in geçici olarak sınır kapısını denetlemesi ya da Hamas’la bağlantısı olmayan Filistinli bir tarafça denetlenmesi gibi seçenekler olduğu kaydedildi. Savaş sonrası Refah Sınır Kapısı’nı kimin yöneteceği meselesinin, çok önemli bir konu olduğu ve bunun yarın Mini Bakanlar Kurulu toplantısında masaya yatırılacağı belirtildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir