Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. ABD’nin Teksas Eyaletinde Taşkınlar ve Kurtarma Operasyonları

ABD’nin Teksas Eyaletinde Taşkınlar ve Kurtarma Operasyonları

haberci haberci -
17 0

Teksas Eyaletinde Mahsur Kalanlar Kurtarıldı

ABD’nin Teksas eyaletinde aşırı yağışlar nedeniyle Houston civarında mahsur kalan birçok kişinin kurtarıldığı belirtildi. Binlerce vatandaşın da tahliye edildiği açıklandı.

Houston Çevresinde Nehirler Taştı

Eyaletin en büyük şehirlerinden Houston civarında 12 nehir göstergesinin büyük sel aşamasına ulaştığı kaydedildi. Nisan ayından beri şiddetli yağmurlar etkili olurken, Meksika Körfezi’nden gelen kasırga ve dolu olayları da yaşandı.

Tahliyeler ve Kurtarma Çalışmaları Devam Ediyor

Eyalet Acil Yönetim Koordinatörü Emmitt Eldridge, Houston ve çevresindeki bölgelerde zorunlu tahliyelerin devam ettiğini ve en az 58 kurtarma operasyonu gerçekleştirdiklerini aktardı. Bölgede beklenen yağışlar nedeniyle daha fazla su taşmalarının olabileceği uyarısında bulundu.

Hasarlar ve Tahliyeler Artıyor

Houston’ın kuzeybatısındaki Walker County’de 43 ana yolun hala sular altında olduğu belirtilirken, bazı köprülerin hasar gördüğü için kullanılamadığı bilgisi paylaşıldı. Polk County’de ise 700 evin sel suları altında kaldığı ve yağmurların devam ederek sel riskini artırabileceği uyarısı yapıldı. Binlerce kişinin tahliye edildiği bölgede en az 1000 evin zorunlu tahliye alanı içinde bulunduğu bildirildi. Şu ana kadar ölen ya da yaralanan olmadığı açıklandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir