Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Senegal’de

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Senegal’de

haberci haberci -
18 0

Bakan Göktaş, Senegal’e Resmi Ziyaret Gerçekleştirdi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Senegal’e gerçekleştirdiği resmi ziyaret kapsamında Türkiye’nin Dakar Büyükelçiliğini ziyaret etti.

Bakan Göktaş, Türk Vatandaşlarıyla Buluştu

Büyükelçi Nur Sağman’dan çalışmalar hakkında bilgi alan Bakan Göktaş, ülkedeki Türk vatandaşlarıyla da bir araya geldi. Senegal’de yaşayan vatandaşların taleplerini dinleyen Bakan Göktaş, onlarla sohbet etti.

Türkiye ve Afrika Arasındaki Dostane İlişkiler

Göktaş, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını ileterek Türkiye ve Afrika arasındaki dostane ilişkilerin önemine vurgu yaptı. Afrika Açılım Politikası ve Afrika Ortaklık Politikasıyla Afrika kıtasının sosyal ve ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmayı hedeflediklerini belirtti.

Türkiye-Senegal Karma Ekonomik Komisyonu

Bakan Göktaş, Türkiye-Senegal Karma Ekonomik Komisyonu’nun geleceğe yönelik atılacak adımlarda önemli bir rol üstlendiğini ifade ederek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bölgenin potansiyelini önemsediğini ve Senegal ile ilişkileri desteklediğini belirtti.

Duygusal Bağların Güçlenmesi

Göktaş, Türkiye ve Afrika arasındaki duygusal bağın güçlendiğini vurgulayarak yurt dışında Türkiye’yi temsil eden kurumların başarılarına dikkat çekti. Senegal’de yaşayan Türk vatandaşlarının, iki ülke arasındaki ilişkilerin güçlenmesinde önemli rol oynadığını belirtti.

Vakıf ve Ofis Ziyaretleri

Bakan Göktaş ayrıca Senegal Türkiye Maarif Vakfı ile TİKA Dakar Ofisi’ni ziyaret ederek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir