Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve THY Arasında Özel Protokol İmzalandı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve THY Arasında Özel Protokol İmzalandı

haberci haberci -
14 0

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’tan Açıklamalar

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Yeşilköy’deki THY Genel Müdürlük binasında düzenlenen protokol imza töreninde Türkiye’nin sosyal devlet anlayışıyla her alanda vatandaşlarına destek verdiğini vurguladı. Bakan Göktaş, engelli bireyler, şehit yakınları ve gazilere yönelik kapsamlı politikalar yürütüldüğünü belirterek, “Bugün imzalayacağımız işbirliği çerçevesinde protokol imzalamak için bir aradayız. Bu anlamda, Bakanlık olarak hizmetlerimize bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat’ın Açıklamaları

THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, şehit yakınları, gaziler ve engellilere yönelik özel indirimlerin sağlandığı protokol imza töreninde, şehit yakınlarına ve gazilere yurt içi uçuşlarda yüzde 50, yurt dışı uçuşlarda ise yüzde 20 indirim sağlayacaklarını açıkladı. Aynı şekilde, engelli yolcular için de benzer indirimlerin sunulacağını belirten Bolat, “Milli bayrak taşıyıcı marka olmanın bilinciyle şehit yakınları, gaziler ve engelli vatandaşlarımıza verdiğimiz desteği arttırarak sürdüreceğiz” dedi.

Bolat, THY’nin işitme engelli vatandaşlara destek olmak amacıyla hayata geçirdiği “Görüşlü Çağrı Merkezi” hizmetinin bugüne kadar 200 bine yakın vatandaş tarafından kullanıldığını ifade etti. Ayrıca, Avrupa’da hava trafiğinde yaşanan yoğunluk ve hava şartlarındaki değişikliklerin uçuş operasyonlarında gecikmelere yol açtığını vurgulayan Bolat, Türkiye’deki havalimanlarının performansının Avrupa havalimanlarına kıyasla daha iyi olduğunu belirtti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir