Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Amerikan Washington Post Gazetesinin İddiaları ve Biden’ın Yanıtı

Amerikan Washington Post Gazetesinin İddiaları ve Biden’ın Yanıtı

haberci haberci -
13 0

Warner’ın Biden’ı Seçim Yarışından Çekilmesi İddiası

Amerikan Washington Post gazetesine ismini vermeden konuşan iki yetkili, ABD Başkanı Joe Biden’ın kasımdaki seçimde adaylığı konusunda açıklamalarda bulundu. Yetkililere göre, Demokrat Senatör Warner, Biden’ın seçim yarışından çekilmesi için diğer senatörlerle görüşmektedir. Warner, Biden’ın Cumhuriyetçi rakibi Donald Trump’ı yenebilecek bir kampanya yürütemeyeceğinden endişe duyduğunu ve canlı yayın tartışmasındaki zayıf performansının ardından artık seçimde kalamayacağını iddia etmiştir.

Biden’ın Warner İddialarına Yanıtı

Biden, basına verdiği demeçte, yarıştan çekilmesini isteyen tek kişinin Warner olduğunu öne sürerek, “Başka hiç kimsenin böyle bir talebi yok” diye konuşmuştur. Biden, Warner’ın iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtmiştir.

Canlı Yayın Tartışması ve Eleştiriler

ABD’de, 5 Kasım’da yapılacak başkanlık seçimleri için yarışan Demokrat Partili Biden ile Cumhuriyetçi rakibi Donald Trump, 27 Haziran’da CNN’deki ilk canlı yayın tartışmasında karşı karşıya gelmişlerdir. Biden’ın performansı eleştirilere maruz kalmış ve bazı kesimlerden yarıştan çekilmesi çağrıları gelmiştir. Ancak Biden, sağlık durumunun kendisini engellemediğini ve yarıştan çekilmeyeceğini belirtmiştir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir