Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Antalya’da Yaşanan Hava Durumu Olayları

Antalya’da Yaşanan Hava Durumu Olayları

haberci haberci -
18 0

Akdeniz Bölgesinde Sıcak Hava Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü‘nün Akdeniz bölgesinde hava sıcaklarının 1 hafta boyunca 30 derecenin üzerine çıkacağı uyarısının ardından turizm kenti Antalya’da sıcak hava etkisini gösterdi.

Antalya’da Sıcaklık 40 Dereceye Kadar Yükseldi

Hava sıcaklığının 40 dereceye kadar yükseldiği Antalya kent merkezinde, deniz suyu sıcaklığının da 24 derece olarak ölçüldü.

Yağmur ve Fırtına Kentte Hayatı Felç Etti

Saat 15.30 sıralarında başlayan kısa süreli yağmur ve fırtına Antalya’da yaşamı felç etti. Şiddetli yağış ve rüzgar nedeniyle Konyaaltı plajlarında bulunanlar sahili terk etmek zorunda kaldı.

Konyaaltı Sahili’nde Yaşananlar

Yağmur ve şiddetli rüzgardan dolayı plajı terk etmek zorunda kalanlar arasında bulunan Cesim Ateş, çocuklarıyla geldikleri plajda aniden bastıran yağmur nedeniyle deniz keyfini yarıda kesmek zorunda kaldıklarını belirtti.

Şehir Merkezinde Oluşan Hasarlar

Şiddetli fırtına ve yağışın etkisiyle Antalya’da ağaçlar devrildi, park halindeki otomobiller zarar gördü. Bazı binaların çatısı uçtu ve su birikintileri nedeniyle trafikte aksamalar yaşandı.

Havalimanında Uçuş Trafiği Durdu

Antalya Havalimanı’nda yaşanan toz fırtınası nedeniyle uçakların iniş ve kalkışları kısa süreliğine durduruldu. Ancak toz fırtınasının dinmesiyle uçuş trafiği yeniden normale döndü.

Tramvay Seferleri Durdu

Yağmur ve elektrik kesintisi nedeniyle Antalya’da tramvay seferleri durdu. Yolcular, duraklarda mahsur kaldı ancak saat 15.45’te elektrik verilmesiyle tramvaylar tekrar seferlerine devam etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir