Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Apple, WWDC Etkinliğinde Yeni Ürün ve Güncellemelerini Tanıttı

Apple, WWDC Etkinliğinde Yeni Ürün ve Güncellemelerini Tanıttı

haberci haberci -
15 0

WWDC’de Yapılan Tanıtımlar

Apple, geliştirici etkinliği WWDC’de “VisionOS 2”, “iOS 18”, AirPods ve Apple TV güncellemeleri, “WatchOS 11”, “iPadOS 18”, “macOS Sequoia” gibi yeni güncellemeleri ve yapay zeka alanındaki yenilikleri paylaştı.

Apple Vision Pro Başlığı Yeni Ülkelerde Piyasaya Sürülecek

Geçen yıl duyurulan Apple Vision Pro başlığının 8 ülkede daha piyasaya sürüleceği açıklandı. Ürün, ilk olarak 28 Haziran’da Çin, Japonya ve Singapur’da, ardından 12 Temmuz’da Avustralya, Kanada, Fransa, Almanya ve İngiltere’de satışa çıkacak.

iOS 18 ve macOS Sequoia Güncellemeleri

“iOS 18” ile akıllı telefonlar için ana ekran ve fotoğraf galerisi için özelleştirmeler ve gizlilik güncellemeleri tanıtıldı. “macOS Sequoia” güncellemesiyle ise iPhone telefonların bilgisayar üzerinde kullanılabilmesi için “yansıtma” özelliği sunulacak.

Apple Intelligence ile Yapay Zeka Yenilikleri

Apple’ın uzun zamandır beklenen yapay zeka hamlesi Apple Intelligence, bağlam odaklı bildirimler, yapay zeka ile görüntü oluşturma, uygulamalar arası görev gerçekleştirme gibi yeteneklerle kullanıcılara sunulacak. Apple, veri gizliliğini ön planda tutarak Apple Silicon çipini kullanarak özel sunucularda bulut tabanlı modellerden yararlanacak.

ChatGPT Siri’ye Entegre Edilecek

Apple, ChatGPT’nin geliştiricisi olan OpenAI ile iş birliği yaparak Siri’ye yeni özellikler ekleyecek. ChatGPT’nin Siri ile entegrasyonunun iOS 18, iPadOS 18 ve macOS Sequoia’ya yılın ilerleyen zamanlarında geleceği duyuruldu.

OpenAI, Yeni GPT-4o Modelini Tanıttı

OpenAI, geçen ay yapay zeka sohbet robotu ChatGPT’nin yeni modeli olan “GPT-4o”yu tanıttı. Bu yeni model, ses, görüntü ve metin üzerinden gerçek zamanlı mantık yürütme yeteneğine sahip olarak dikkat çekiyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir