Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Bakan Memişoğlu Rize’de Sağlık Hizmetleri İçin Değerlendirme Toplantısında Bulundu

Bakan Memişoğlu Rize’de Sağlık Hizmetleri İçin Değerlendirme Toplantısında Bulundu

haberci haberci -
13 0

Bakan Memişoğlu, Rize’yi Ziyaret Etti

Çeşitli ziyaret ve incelemeler kapsamında Rize’ye giden Bakan Memişoğlu, Valiliği ziyaret etti. Daha sonra Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Başkanvekili Prof. Dr. Serkan Topaloğlu, Sağlık Bakan Yardımcısı Şuayip Birinci ve diğer yetkililerle bir araya geldi.

Rize’ye İkinci Ziyaret

Bakan Memişoğlu, Rize’nin sağlıkla ilgili durumunu değerlendirdiklerini ve şehirde yapacakları çalışmalardan bahsetti. Memişoğlu, Sayın Cumhurbaşkanı’nın liderliğinde Türkiye’nin sağlık hizmetleri konusunda önemli bir ülke olduğunu vurgulayarak, Rize’nin de bu hizmetlerden faydalanacağını belirtti.

Şehir Hastanesi Müjdesi

Bakan Memişoğlu, Rize’ye Türkiye’nin en güzel şehir hastanesini kazandıracaklarını ve bu sayede sağlık hizmetlerinin daha da gelişeceğini dile getirdi. Ayrıca, Rize’de yaşayan vatandaşların diğer şehirlere gitmeden sağlık hizmeti alabileceğini söyledi.

Sağlıklı Yaşam Merkezleri

Rize’de aile hekimliği ve temel sağlık hizmetlerinin güçlendirilmesi gerektiğine değinen Memişoğlu, sağlıklı yaşam merkezlerinin kurulmasıyla vatandaşların sağlıklarını korumalarının önemine vurgu yaptı. Hastalanmadan önce sağlığın korunmasının öncelik olması gerektiğini belirtti.

Parti Ziyaretleri

Bakan Memişoğlu, Rize ziyareti kapsamında AK Parti İl Başkanlığını ve Belediye Başkanlığını ziyaret ederek yetkililerle görüştü. Rize’nin sağlık hizmetleri ve geleceğiyle ilgili planlamaların yakın zamanda halka duyurulacağını söyledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir