Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Beyaz Saray Önünde “Gazze’ye Destek” Gösterisi Düzenlendi

Beyaz Saray Önünde “Gazze’ye Destek” Gösterisi Düzenlendi

haberci haberci -
8 0

Binlerce Kişi Amerikan Kamuoyuna Mesajlarını Dile Getirdi

Beyaz Saray önünde ve çevresinde toplanan binlerce kişi, son dönemin en büyük “Gazze’ye destek” gösterisinde bir araya geldi.

Çeşitli Grupların Katılımıyla Organize Edildi

“Soykırım kırmızı çizgimiz” mottosuyla düzenlenen gösteriye, Filistinliler, Amerikalı Araplar, anti-siyonist Yahudiler ve diğer etnik ve dini gruplar katıldı.

Ateşkes Çağrısı ve İsrail Politikalarının Eleştirisi

Ağırlıklı olarak Biden yönetimine ateşkes çağrısı yapan göstericiler, “Gazze’de soykırıma hayır”, “İşgali durdurun”, “Filistin’e özgürlük” sloganları attı. İsrail’in son saldırıları protesto edilirken, ABD’nin İsrail’e silah göndermeyi kesmesi gerektiği vurgulandı.

Dev İnsan Zinciri “Kırmızı Çizgi” Çekti

Beyaz Saray’ın önünden başlayan ve 17. caddeye kadar uzanan alanda, yüzlerce kişiden oluşan dev insan zinciri oluşturuldu. Katılımcılar, ellerinde kırmızı bir şerit taşıyarak Biden’a “Gazze konusundaki kırmızı çizgisini” hatırlattı.

ABD Yönetimine Çağrılar

Göstericiler, “İsrail’e destek vermeme ve silah göndermeyi durdurma” çağrısında bulunarak ABD yönetimine Gazze konusunda daha etkili adımlar atma çağrısında bulundu.

En Kalabalık Gazze Gösterisi Olarak Nitelendirildi

Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı ve bölgedeki birçok caddeyi trafiğe kapattığı gösteri, son dönemde Washington’da yapılan en kalabalık Gazze gösterisi olarak değerlendirildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir