Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Biden Yönetimi, İsrail’e Refah Konusunda Yeni Önerilerde Bulundu

Biden Yönetimi, İsrail’e Refah Konusunda Yeni Önerilerde Bulundu

haberci haberci -
26 0

Biden Yönetimi’nden İsrail’e Hassas Öneriler

Amerikan Washington Post gazetesinde yer alan habere göre, adı açıklanmayan bazı ABD’li yetkililere dayandırılarak yapılan açıklamalara göre Biden yönetimi, son birkaç haftada Netanyahu yönetimine Refah’ı işgal etmemesi için yeni öneriler sundu.

İsrail’e Yapılan Teklifler

ABD’nin teklifleri arasında, Hamas liderleriyle ilgili hassas istihbarat bilgilerinin ve nitelikli savunma unsurlarının İsrail’e sunulması öne çıkıyor. Bu sayede İsrail ordusunun Hamas’ı hedef alabilmesi için Refah’a kapsamlı bir kara saldırısı düzenlemesine gerek kalmayacak.

ABD’nin Yardım Önerileri

Biden yönetimi, İsrail’e binlerce çadır kurulabilecek bir altyapı oluşturulmasını önerdi. Böylece, Refah’tan ayrılmak zorunda kalan Filistinliler için konaklama imkanları sağlanabilecekti.

İsrail’in Değerlendirmesi ve Karşılık

ABD’li yetkililer, Refah’tan başka bir yere nakledilebilecek Filistinli siviller için gerekli altyapının aylar alabileceğini belirtirken, İsrailli yetkililerin bu değerlendirmeye katılmadığı ifade edildi.

Biden’ın Açıklamalarına Tepki

Ayrıca, ABD Başkanı Joe Biden’ın Refah’a büyük bir saldırı düzenlenmesi durumunda İsrail’e silah yardımlarını askıya alacağını açıklaması, hem ABD’de Cumhuriyetçi Parti’den hem de İsrail tarafından tepkiyle karşılandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir