Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Binlerce Kişi Berlin’de Filistinlilerle Dayanışma İçin Toplandı

Binlerce Kişi Berlin’de Filistinlilerle Dayanışma İçin Toplandı

haberci haberci -
22 0

Schönhauser Allee Metro İstasyonu Önünde Büyük Gösteri

Almanya’nın başkenti Berlin’in Prenzlauerberg semtindeki Schönhauser Allee metro istasyonunun önünde, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etmek ve Filistinlilerle dayanışma göstermek için binlerce kişi toplandı.

Şehir Merkezine Yürüyüş Yapıldı

Göstericiler daha sonra şehir merkezine yürüyerek, “İsrail çocukları öldürüyor”, “İsrail terör devleti”, “Ateşkes şimdi”, “Almanya finanse ediyor, İsrail bombalıyor” şeklinde sloganlar attı. İsrail’in Gazze’deki Nusayrat Mülteci Kampı’na düzenlediği saldırıya tepki gösterildi.

Duyarlılık İçin Döviz ve Pankartlar Taşındı

Eylemde, “Kırmızı çizginiz nerede”, “Soykırımı durdurun”, “Açlığı silah olarak kullanmak savaş suçudur”, “İsrail çocukları öldürdüğü için BM tarafından kara listeye alındı” ve “Gazze’deki soykırım hepimizi etkiliyor” gibi mesajların yer aldığı döviz ve pankartlar taşındı.

Provokasyon Girişimleri Engellendi

Yürüyüş sırasında bir grup, iki kez İsrail bayrağı açarak gösteriyi provoke etmeye çalıştı. Ancak polis ve bazı göstericiler, Filistin eylemine destek verenler ile provokasyon yapanlar arasına girerek gerilimin daha da artmasını engelledi.

Polis Müdahalesi ve Gözaltılar

Berlin Polis Sözcüsü Anja Dierschke, değişik sebeplerden dolayı 20’nin üzerinde göstericinin gözaltına alındığını belirtti. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı yürüyüş Alexander Platz metro istasyonu yakınında son buldu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir