Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. BIST 100 Endeksi Günlük Değerlendirme

BIST 100 Endeksi Günlük Değerlendirme

haberci haberci -
17 0

BIST 100 Endeksi 190,41 Puan Arttı

BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 190,41 puan artarak günü tamamladı. Toplam işlem hacmi ise 103,5 milyar lira olarak gerçekleşti.

Sektör Endeksleri Değer Kazandı

Bankacılık endeksi yüzde 1,03, holding endeksi ise yüzde 2,11 değer kazandı. Sektör endeksleri arasında en çok kazandıran ise yüzde 2,87 ile kimya petrol plastik oldu. En çok kaybettiren ise yüzde 0,80 ile turizm sektörü olarak belirlendi.

Analistlerin Değerlendirmesi

Analistler, küresel pay piyasalarında ABD’de açıklanan verilerin ekonomik aktivitenin yavaşladığına işaret ettiğini belirtirken, iş gücü piyasasının soğuma sinyalleri vermesiyle Borsa İstanbul’un pozitif bir seyir izlediği vurgulandı.

Yarın yurt içinde hazine nakit dengesi, yurt dışında ise ABD’de açıklanan istihdam verileri, Avro Bölgesi’nde perakende satışlar ve Almanya’da sanayi üretimi öne çıkacak. İstihdam raporundaki verilerin yatırımcıların odağında olacağını belirten analistler, özellikle tarım dışı istihdam verisinden alınacak sinyallerin ABD Merkez Bankası’nın (Fed) gelecek dönem politikalarına ilişkin ipucu verebileceğini aktardı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir