Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Boeing 787-9 Dreamliner Tipi Uçakta Şiddetli Türbülans: 30 Yaralı

Boeing 787-9 Dreamliner Tipi Uçakta Şiddetli Türbülans: 30 Yaralı

haberci haberci -
14 0

Madrid-Montevideo Seferinde Acil İniş

İspanya’nın başkenti Madrid’den Uruguay’ın başkenti Montevideo’ya gitmekte olan Air Europa’ya ait Boeing 787-9 Dreamliner tipi uçak, şiddetli türbülans nedeniyle acil iniş yapmak zorunda kaldı. Uçakta bulunan 325 yolcudan 30’u yaralandı.

Panik ve Hasar

Uçakta türbülans sebebiyle büyük panik yaşandı. Bazı yolcular şiddetli sarsıntıyla havaya savrulurken, bir kişi baş üstü dolabına sıkıştı. Görüntülerde sadece ayakları görünen bu yolcu, diğer yolcuların yardımıyla kurtarıldı. Sarsıntı nedeniyle birçok koltuk ve baş üstü kabinlerinde hasar meydana geldi.

Yaralıların Durumu

Air Europa sözcüsü, uçakta yaralananların tedavi altına alındığını ve durumu kötü olan 10 yolcunun hastaneye kaldırıldığını belirtti. Brezilya’daki yerel sağlık ekibi, türbülans sırasında bazı yolcuların kafatasında çatlaklar ve yüzlerinde kesikler oluştuğunu bildirdi.

İklim Değişikliği Etkisi

Son dönemde yaşanan şiddetli türbülans olayları, iklim değişikliğinin etkisiyle artış gösteriyor. Benzer bir olay, Singapur Havayolları’na ait bir uçakta da yaşanmış ve ciddi sonuçlara yol açmıştı. Bu durum, havacılık sektöründe dikkatleri iklim değişikliği konusunda daha da duyarlı olmaya yönlendiriyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir