Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Boeing ile İlgili İki Çalışanın Beklenmedik Ölümleri

Boeing ile İlgili İki Çalışanın Beklenmedik Ölümleri

haberci haberci -
14 0

Joshua Dean’ın Antibiyotiğe Dirençli Enfeksiyon Sonucu Ölümü

Amerika’nın ünlü uçak üreticisi Boeing’in tedarikçisi Spirit AeroSystems’ın eski kalite müfettişi Joshua Dean, antibiyotiğe dirençli MRSA enfeksiyonu nedeniyle beklenmedik bir şekilde hayatını kaybetti. Ailesi tarafından yapılan açıklamada, Dean’ın ölümü vurgulanarak, yaşanan trajedinin şaşkınlık yarattığı belirtildi.

John Barnett’ın Şüpheli Ölümü

Boeing ile bağlantılı bir diğer acı olay da eski çalışan John Barnett’ın ölümü oldu. 62 yaşındaki Barnett, Güney Carolina’da kaldığı otelin yakınında aracında başına silahla ateş edilmiş halde bulundu. Barnett’ın 2010 yılında Boeing’deki üretim hataları konusunda yönetime bilgi verdiği, ancak şirketin kendisine misilleme yaptığı iddiaları gündeme gelmişti. Özellikle Alaska Havayolları jetinin kapı paneli olayı sonrasında Boeing’in hızla uçuşlara geri döndürdüğü 737 Max 9 jetlerine ilişkin endişelerini dile getirmişti.

Boeing ile İlgili Çalışanların Ardı Ardına Kayıpları
Boeing’in son yıllarda yaşadığı felaketlerle bağlantılı olarak açıklamalarda bulunan iki önemli ismin ardı ardına ölümleri dikkat çekti. Her iki çalışanın da şirketle ilgili endişelerini dile getirdikten sonra beklenmedik şekilde yaşamlarını yitirmesi, Boeing’in güvenlik ve üretim süreçleriyle ilgili daha fazla tartışmayı beraberinde getirdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir