Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. CNN’de Gerçekleşecek Başkanlık Tartışması Detayları

CNN’de Gerçekleşecek Başkanlık Tartışması Detayları

haberci haberci -
17 0

Joe Biden ve Donald Trump CNN’de Karşı Karşıya Gelecek

CNN’nin Atlanta merkezindeki stüdyosunda gerçekleşecek seçim tartışmasında, Demokrat Partili Başkan Joe Biden ile Cumhuriyetçi rakibi Donald Trump karşı karşıya gelecek.

Tartışma Detayları

Tartışmanın CNN sunucuları Jake Tapper ile Dana Bash’in moderatörlüğünde yapılacak. Doğu yakası saati ile 21.00’de (TSİ 04.00) başlayacak ve 90 dakika sürecek. Bu, 1960’tan bu yana ilk kez seyircisiz gerçekleşecek bir başkanlık tartışması olacak.

Biden’in talebi üzerine, Trump’ın araya girmelerini engellemek için yalnızca söz alan konuşmacının mikrofonu açık tutulacak. Adaylar, kürsüde ayakta durarak tartışacak, yanlarına önceden yazılmış not alamayacaklar.

Tartışma Konuları

Biden ve Trump’ın tartışmada, ekonomi, göçmen sorunu, Ukrayna, Gazze gibi dış politika konuları ve yaşları, sağlık durumları gibi konulara odaklanması bekleniyor. Ayrıca gündemdeki hukuki konular da ele alınacak.

Önemli Tarihler

Biden, Maryland’deki “Camp David” yerleşkesinde danışmanlarıyla tartışmaya hazırlanırken, Trump ise seçim kampanyalarına katılarak haftayı geçirdi. İkinci ve son tartışma ise ABC televizyonunda 10 Eylül’de gerçekleşecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir