Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Reisi’yi Taşıyan Helikopter Kazası Hakkında Açıklama Yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Reisi’yi Taşıyan Helikopter Kazası Hakkında Açıklama Yaptı

haberci haberci -
18 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sosyal Medya Üzerinden Açıklama Yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve beraberindeki heyeti taşıyan helikopterin kaza yapmasıyla ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Erdoğan, “İran Cumhurbaşkanı, kardeşim Sayın İbrahim Reisi ve heyetinin bir helikopter kazası geçirmiş olması bizleri derinden üzmüştür. Türkiye Cumhuriyeti olarak İran makamlarıyla tam irtibat ve koordinasyon halinde hadiseyi yakından takip ettiğimizi ve gereken her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum.” dedi. Ayrıca, “Komşumuz, dost ve kardeş İran halkına ve hükümetine milletim adına geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, Sayın Reisi ve heyetinden bir an önce iyi haberler almayı umuyorum” ifadelerini kullandı.

İran Cumhurbaşkanı Reisi’yi Taşıyan Helikopter Kaza Yaptı

İran devlet televizyonu, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’yi taşıyan helikopterin sert iniş yaptığını ve kaza bölgesine ilk yardım ekiplerinin gönderildiğini bildirdi. Reisi’nin konvoyunda 3 helikopter olduğu bilgisine de yer verildi. İran İçişleri Bakanı Ahmed Vahidi ise, Reisi’yi taşıyan helikopterin kötü hava koşulları nedeniyle sert iniş yapmak zorunda kaldığını ve kurtarma ekiplerinin henüz bölgeye ulaşamadığını belirtti.

Vahidi, “Cumhurbaşkanı’nı (Reisi) taşıyan helikopter kötü hava koşulları nedeniyle sert iniş yapmak zorunda kaldı.” dedi. Kurtarma ekiplerinin bölgeye ulaşmakta zorluk çektiğini belirten Vahidi, “Bölgeye kurtarma ekipleri sevk edildi ancak bölgenin sisli olması ve elverişsiz olması nedeniyle helikoptere ulaşmak zaman alabilir” açıklamasında bulundu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir