Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Filistin ve Dış Politika Konuşması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Filistin ve Dış Politika Konuşması

haberci haberci -
22 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Filistin Halkı ve İsrail’e Sert Sözler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin halkının yaşadığı zulme ve İsrail’in soykırımcı politikalarına karşı sert açıklamalarda bulundu. Filistin’deki bayramın buruk geçtiğini vurgulayan Erdoğan, İsrail’in kana susamışlığına karşı dünya tarafından acil önlemler alınması gerektiğini belirtti.

İsrail’e Karşı Alınan Tedbirler ve Hamas İlişkisi

G7 toplantısında alınan kararlar doğrultusunda İsrail’e karşı ticaret işlemlerinin durdurulduğunu açıklayan Erdoğan, İsrail yönetimini ateşkese zorlamak için uluslararası alanda çaba harcandığını ifade etti. Ayrıca, insani yardımların sürdürüldüğünü ve Hamas ile ilişkilerin devam ettiğini belirtti.

Türkiye’nin Dış Politika Hedefleri ve Filistin Devleti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin devletini tanıyan ülkelerin sayısının artması için çaba gösterildiğini ve İslam coğrafyasındaki diğer sorunlara da duyarsız kalınmadığını vurguladı. Sudan’daki kardeş kavgasının durması için çaba harcandığını belirten Erdoğan, mazlumların yanında olmaya devam edeceklerini ifade etti.

Millete Hizmet ve Parti Politikası

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin geleceği için yapılan çalışmaların millete hizmet odaklı olduğunu belirterek, AK Parti’nin dostluk ve kardeşlik vurgusunu ön plana çıkardı. Ülkenin ekonomik başarıları ve terörle mücadeledeki kazanımları hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

Kurban Bayramı’nın hayırlara vesile olmasını dileyen Erdoğan, tüm vatandaşları sevgi ve saygıyla selamladı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir