Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. DEB Partisi Başkanı Asafoğlu: “Batı Trakya Türklerinin Haklarını Savunmaya Devam Edeceğiz”

DEB Partisi Başkanı Asafoğlu: “Batı Trakya Türklerinin Haklarını Savunmaya Devam Edeceğiz”

haberci haberci -
15 0

DEB Partisi’nin Yargıya Başvurusu

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi Başkanı Çiğdem Asafoğlu, partilerinin denetlenmesi ve yasal faaliyetlerinin durdurulması talebiyle bazı kişilerin Danıştay ve Yargıtay’a başvurduğunu açıkladı. Asafoğlu, bu durumu “endişe verici” olarak nitelendirdi ve dosyalar hakkında bilgi almak için yargıya başvurduklarını belirtti.

DEB Partisi’nin AP Seçimlerindeki Başarısı

Asafoğlu, DEB Partisi olarak Avrupa Parlamentosu seçimlerine üç kez katıldıklarını ve her seçimde Batı Trakya’daki azınlığın yoğun olarak yaşadığı illerde birinci olduklarını vurguladı. Asafoğlu, Batı Trakya Türk Azınlığının siyasi temsilcisinin DEB Partisi olduğunu belirterek, “Batı Trakya Türklerinin inkar edilen kimliğini savunmaya devam edeceğiz” dedi.

DEB Partisi’nin Mücadelesi

DEB Partisi, 2014 ve 2019’daki AP seçimlerinde Batı Trakya’daki 3 ilin 2’sinde birinci çıkmış olmasına rağmen ülke genelindeki yüzde 3 seçim barajını aşamadığı için milletvekili gönderememişti. Batı Trakya Türklerinin hakları için mücadele veren DEB Partisi, siyasi temsilin önündeki engellerin kaldırılmasını istiyor.

Asafoğlu, “Bizi hiçbir şekilde yıldıramazlar” diyerek, Batı Trakya Türklerinin haklarını savunmaya devam edeceklerini vurguladı. DEB Partisi, Batı Trakya Türklerinin siyasi temsilinde yaşanan zorluklara karşı mücadelesini sürdürmeyi hedefliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir