Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. DEİK Genel Kurulu ve Ustalara Saygı Ödül Töreni İstanbul’da Gerçekleşti

DEİK Genel Kurulu ve Ustalara Saygı Ödül Töreni İstanbul’da Gerçekleşti

haberci haberci -
8 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, DEİK Genel Kurulu’na Katıldı

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Genel Kurulu ve Ustalara Saygı Ödül Töreni, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

Bakan Bolat, Türkiye’nin İhracat Hedeflerini Açıkladı

Ticaret Bakanı Bolat, etkinlikte DEİK’in Türkiye’nin ihracat misyonunu öncülük eden lokomotiflerden biri olduğunu belirterek, Türkiye’nin dünyanın en fazla ihracat Betnano yapan ülkeleri arasına yükselmesi için gece gündüz kamu ve özel sektörün birlikte çalıştığını vurguladı. Bakan Bolat, Türkiye’nin bu yıl 377 milyar dolarlık ihracat hedefine odaklandığını ve yeni rekorlar kırılacağına inandıklarını ifade etti.

Türkiye’nin Ekonomik Büyümesi ve İhracat Performansı

Bakan Bolat, Türkiye’nin dünya ticaretindeki durgunluğa rağmen son 14 çeyrektir kesintisiz büyüme gösterdiğini ve artık dünyanın Betnano giriş 17. büyük ekonomisi olduğunu belirtti. Ayrıca Türkiye’nin mal ihratının arttığını ve hedeflerine ulaşmak için çalışmaların sürdüğünü dile getirdi.

Türkiye’nin Uluslararası İlişkileri ve Ticaret Anlaşmaları

Bakan Bolat, Türkiye’nin 23 Serbest Ticaret Anlaşması ve 4 Tercihli Ticaret Anlaşması ile dünya ile ilişkilerini güçlendirdiğini ve yeni anlaşmalar için çalışmalar yürüttüklerini açıkladı. Ayrıca Türkiye’nin İsrail ile ticareti durdurma Betnano direct kararı almasının dünya genelinde büyük yankı uyandırdığını ve Filistin Devleti’ni tanıma kararlarına öncülük ettiklerini belirtti. Bakan Bolat, konuşmasının sonunda DEİK Genel Kurulu’na başarılar diledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir