Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Demokrat Kongre Üyelerinden İsrail’e Yardım Çağrısı

Demokrat Kongre Üyelerinden İsrail’e Yardım Çağrısı

haberci haberci -
14 0

Demokrat Kongre Üyelerinden İsrail’e Yardımın Yeniden Gözden Geçirilmesi Çağrısı

Amerika Birleşik Devletleri Kongresi’nde yer alan Demokrat Partili 88 üye, İsrail’in Filistinli sivillere yönelik insani yardımları kasıtlı olarak engellediğine dair inandırıcı iddialar olduğunu belirterek, Başkan Joe Biden’a ABD yasalarına göre İsrail’e yapılan yardımların yeniden gözden geçirilmesi çağrısında bulundu.

Ortak İmzalı Mektup Gönderildi

Kongre üyeleri Jason Crow ve Chris Deluzio’nun öncülüğünde bir grup Demokrat, Biden’a ortak imzalı bir mektup gönderdi. Mektupta, “İsrail Hükümeti’nin, insani yardımın kasıtlı olarak durdurulması ile ilgili Gazze’deki savaşı yürütme biçimine ilişkin ciddi endişelerimiz devam ediyor. Netanyahu Hükümeti savaşın başından beri Gazze Şeridi’ne insani yardım girişini ciddi şekilde kısıtladı.” ifadeleri yer aldı.

Yasal Hatırlatma Yapıldı

Mektupta, ABD Yabancı Yardım Yasası’nın, ABD insani yardımının taşınmasını veya dağıtımını doğrudan veya dolaylı olarak kısıtlayan herhangi bir ülkeye yardım veya silah satışını kısıtladığı hatırlatıldı. İsrail’in bu konuda kısıtlamaları olduğuna dair yeterli kanıt bulunduğuna dikkat çekilen mektupta, ABD destekli insani yardımın sağlanması konusundaki federal yasanın ihlal edildiği kaydedildi.

Yardımların Yeniden Değerlendirilmesi Çağrısı

Mektupta, Biden yönetimine İsrail’e yapılan yardımların yeniden gözden geçirilmesi çağrısında bulunuldu. Bu adımın, İsrail’in insani yardım konusundaki tutumunu gözden geçirmesine ve uluslararası yardım kuruluşlarının etkin bir şekilde çalışmasına olanak tanıyacağı belirtildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir