Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. DGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

DGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

haberci haberci -
24 0

ÖSYM’nin DGS Sonuç Tarihi Bekleniyor

DGS sonuçları, yeni öğretim dönemine lisans programında devam etmek isteyen yüzbinlerce kişi tarafından heyecanla bekleniyor. Öğrencilerin belirli bir konudaki bilgi ve becerilerini ölçen ve ilgili lisans programlarına kabul edilmelerini sağlayan DGS için ÖSYM sonuç tarihini henüz paylaşmadı.

DGS Sonuçları Temmuz Ayı Son Haftasında Açıklanacak

ÖSYM henüz tarih bilgi paylaşmadı ancak Temmuz ayı son haftasında açıklanması bekleniyor. Geçtiğimiz yıl 16 Temmuz 2023 tarihinde uygulanmış, sonuçları ise 11 Ağustos günü açıklanmıştı. Geçtiğimiz yılların sınav ve sınav sonuçları tarihleri göz önüne alındığında DGS sonuçlarının Temmuz ayının son haftası içerisinde açıklanması bekleniyor.

DGS Sonuçları Nasıl Öğrenilecek?

Sonuç açıklandığı an ÖSYM’nin sonuç açıklama platformu olan https://sonuc.osym.gov.tr/ adresinden öğrenilebilir durumda olacak. Sınav sonucunu öğrenebilmek için T.C. Kimlik Numaranız ile size özel belirlenen ÖSYM Aday Şifrenizi sisteme girmeniz yeterli olacaktır.

DGS Soru ve Cevapları Erişime Açıldı

DGS soru ve cevaplarının yüzde 10’u erişime açıldı. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre, sınav sorularının tamamına 30 Haziran 2024 tarihinde saat 13.40’tan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresiyle 10 gün süreyle erişilebilecektir. Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup telif hakları ÖSYM’ye aittir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir