Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Emeklilere Otobüs Biletlerinde Yüzde 20 İndirim Sağlandı

Emeklilere Otobüs Biletlerinde Yüzde 20 İndirim Sağlandı

haberci haberci -
15 0

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denetim Gerçekleştirdi

Emeklilere yönelik otobüs biletlerinde geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de yayınlanan kararla yüzde 20 indirim imkanı getirildi. Bu kararın ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ekipleri, Esenler Otogarı’nda kurala uyulup uyulmadığıyla ilgili denetim gerçekleştirdi.

Yönetmelik Değişikliği Resmi Gazete’de Yayımlandı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından hazırlanan “Karayolu Taşıma Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmelikte, uygulanabilirliğin artırılması, caydırıcılığın sağlanması, taşımacıların mevzuattaki boşluklardan yararlanmaması ve adil bir uygulama amacıyla değişiklik yapıldı.

Denetimler Devam Ediyor

Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü ekipleri, Esenler’deki 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nda şehirlerarası otobüslerde emeklilere yönelik yüzde 20 indirimin uygulanıp uygulanmadığını denetledi. Kurala uymayan firmalara 5 uyarı cezası verildiği belirtildi.

Emeklilerden Gelen Tepkiler

Emekli vatandaşlardan gelen tepkiler arasında yüzde 20 indirimin yeterli olmadığı yönünde görüşler öne çıkıyor. Bir emekli vatandaş, “Yüzde 20 indirim yeterli değil. Benim emekli maaşım 10 bin 542 lira. Bu maaşla ne yapabiliriz? Yüzde 20 değil yüzde 100 yapsalar da değişen bir şey olmuyor” şeklinde açıklamalarda bulundu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir