Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Filistin Sağlık Bakanlığı: İsrail Ordusu Deyr el-Ğusun Beldesinde 4 Filistinliyi Öldürdü

Filistin Sağlık Bakanlığı: İsrail Ordusu Deyr el-Ğusun Beldesinde 4 Filistinliyi Öldürdü

haberci haberci -
10 0

Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan Açıklama

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail ordusuna bağlı Sivil İşleri İdaresinin, Tulkerim kentine bağlı Deyr el-Ğusun beldesinde gerçekleştirdiği operasyonda 4 Filistinlinin öldürüldüğünü açıkladı. Kimliği belirlenemeyen 5’inci şehidin cenazesi de Tulkerim Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Öldürülen Filistinlilerin Kimlikleri

Filistin Sağlık Bakanlığı’nın açıklamasında, İsrail ordusunun Deyr el-Ğusun beldesinde öldürdüğü Filistinlilerin kimlikleri de paylaşıldı. Tamır Fukaha (32), Ala Şureytih (45), Asal Bedran (45) ve Adnan Samara (40) naaşları alıkonulan şehitler arasında yer aldı.

İsrail’in Eylemleri

Filistin resmi ajansı WAFA’nın haberine göre, İsrail ordusuna ait bir buldozerin Deyr el-Ğusun’da bir evi yıkması sonucu ölen Filistinli sayısının 6 olduğu belirtilmişti. Filistin resmi televizyonundaki habere göre ise İsrail askerleri gece saatlerinde Deyr el-Ğusun’a baskın düzenlemiş, bir eve ateş açmış ve evin büyük bölümünü yıkmıştı.

7 Ekim 2023’ten bu yana Gazze Şeridi’ne yönelik saldırı başlatan İsrail ordusu, Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te de Filistinlilere yönelik gözaltı, baskın ve saldırıları artırmış durumda.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir