Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Filistin’de İsrail Saldırıları Devam Ediyor

Filistin’de İsrail Saldırıları Devam Ediyor

haberci haberci -
13 0

İsrail’in Gazze’ye Yönelik Hava ve Topçu Saldırıları Artarak Devam Ediyor

Filistin resmi haber ajansı WAFA’nın bildirdiğine göre, İsrail, Gazze kentinde Ebu Hudra ailesine ait evi havadan bombalayarak 2’si çocuk 4 sivilin yaşamını yitirmesine ve 10 kişinin yaralanmasına neden oldu. Ayrıca, İsrail topçu birliklerinin Gazze’deki sivil yerleşim bölgelerine atışlar yaptığı belirtildi.

Filistinli Sivil Kayıplarının Arttığı Bildiriliyor

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda en az 37 bin 765 Filistinli öldü, 86 bin 429 kişi yaralandı. Saldırılarda 15 bin 694 çocuk ve 10 bin 279 kadın hayatını kaybetti. Enkaz altında binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları da hedef alınıyor.

Gazze Sivil Savunma: İsrail Saldırılarında Ölü ve Yaralılara Ulaşamıyoruz

Gazze Sivil Savunma ekipleri, İsrail’in saldırılarını sürdürdüğü Gazze kentinin doğusundaki Eş-Şucaiyye Mahallesinde ölen ve yaralananlara ulaşamıyor. Sivil savunma sözcüsü Mahmud Basal, İsrail’in onlarca evi hedef aldığını ve bölgede onlarca ölü ve yaralı bulunduğunu ancak saldırılar nedeniyle bu kişilere ulaşamadıklarını belirtti.

Gazze’de Gıda ve Temel İhtiyaç Maddelerinde Sıkıntı Yaşanıyor

İsrail ordusunun evleri ve altyapıyı hedef aldığı Şucaiyye’de yaşanan durumun çok zor olduğunu vurgulayan Basal, on binlerce kişinin bölgeyi terk ettiğini ve barınacak yer bulamadığını dile getirdi. Gıda ve temel ihtiyaç maddelerindeki sıkıntıya da dikkat çeken Basal, Gazze’de yardım girişlerinin olmaması nedeniyle ciddi bir insani krizin yaşandığını belirtti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir