Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Filistin’de İsrail’in Bombalı Saldırıları Sonucunda Onlarca Filistinli Hayatını Kaybetti

Filistin’de İsrail’in Bombalı Saldırıları Sonucunda Onlarca Filistinli Hayatını Kaybetti

haberci haberci -
16 0

İsrail Ordu, Gazze’deki Mülteci Kamplarını Hedef Aldı

Filistin haber ajansı WAFA’ya göre, İsrail ordusu Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki Bureyc Mülteci Kampı ve Nusayrat Mülteci Kampı’nda 2 evi bombaladı.

Bureyc Mülteci Kampı’ndaki Saldırı

6 kadın ve çocuk hayatını kaybetti, 15 kişi yaralandı. Hayatını kaybeden 6 Filistinli’nin cenazesi ve yaralılar Deyr el-Belah’taki Aksa Şehitleri Hastanesi’ne götürüldü. İsrail’in bombaladığı evin enkazı altında kalanları arama ve kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Nusayrat Mülteci Kampı’ndaki Saldırı

4 Filistinli yaşamını yitirdi. İsrail ordusunun Nusayrat’taki Yirminci Cadde’de “Ebu Nar” ailesine ait evi hedef alması sonucunda bu acı olay yaşandı.

Devam Eden Saldırılar ve Kayıplar

Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah’ta Uluslararası Adalet Divanının (UAD) saldırıları durdurma kararına rağmen İsrail ordusu, Musbih bölgesine düzenlediği saldırıda yaralananları Avrupa Hastanesine ulaştırdı.

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda en az 36 bin 439 Filistinli öldü, 82 bin 627 kişi yaralandı. Enkaz altında halen binlerce ölü olduğu belirtilirken, sivil altyapı da hedef alınarak tahrip ediliyor.

Birleşmiş Milletler’in Müdahalesi

Birleşmiş Milletler’in yargı organı UAD, İsrail’in Refah’taki saldırılarını durdurmasına, insani yardımları engellememesine ve suçlarını araştıracak BM görevlilerinin Gazze’ye girişine izin vermesine hükmetmişti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir