Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Fransa’da Ulusal Birlik Lideri Göç Politikalarını Tartıştı

Fransa’da Ulusal Birlik Lideri Göç Politikalarını Tartıştı

haberci haberci -
14 0

Jordan Bardella Göç Akışını Azaltacağını Vurguladı

Fransa’da aşırı sağcı Ulusal Birlik (RN) partisi lideri Jordan Bardella, erken genel seçimde galip gelmeleri durumunda ülkedeki göç akışını büyük ölçüde azaltacaklarını vurguladı. Bardella, Fransız TF1 kanalında gerçekleşen müzakerede göç, ekonomi ve enerji gibi konuları ele aldı.

Fransa’daki 3 Parti Temsilcisi Seçim Vaatlerini Tartıştı

Fransa’da erken genel seçime katılan 3 önemli partinin temsilcileri, Fransız TF1 kanalında seçim vaatlerini tartıştı. Aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisi’ni Jordan Bardella, aşırı solcu Boyun Eğmeyen Fransa Partisi’ni Manuel Bompard ve iktidar partisi Rönesans’ı temsilen Fransa Başbakanı Gabriel Attal katıldı.

Bardella: “Ücretsiz Sağlık Hizmetini Kaldırmak İstiyorum”

Bardella, ülkede doğan göçmenlerin Fransız vatandaşlığını otomatik olarak almasına karşı çıkarak, ülkede meşru yollarla bulunmayan yabancılar için ücretsiz sağlık hizmetini kaldırmak istediğini belirtti. Ayrıca, seçimi kazanması durumunda Fransa’ya göç akışlarını azaltacağını vaat etti.

LFI Lideri Bompard Göç Vaatlerini Eleştirdi

Aşırı sağcı rakibi Bardella’nın göç politikalarını eleştiren LFI lideri Bompard, göçmenlerin ülke için önemli işlerde çalıştığını ve ekonomiye katkı sağladığını dile getirdi. Bardella’nın kendi ailesinin de göçmen kökenli olduğunu hatırlatarak, göç politikalarının önemine değindi.

Bu tartışmalar, Fransa’da siyasi partiler arasında farklı görüşlerin olduğunu ortaya koyarken, seçim vaatleri ve politikaları halkın dikkatini çekmeye devam ediyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir