Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Gazze Şeridi’nde Hemşireler İsrail’in Saldırılarını Kınadı

Gazze Şeridi’nde Hemşireler İsrail’in Saldırılarını Kınadı

haberci haberci -
27 0

Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Dekran: “İsrail 138 Hemşireyi Öldürdü”

Gazze Şeridi’nde bulunan Deyr el-Belah kentindeki Aksa Şehitleri Hastanesi’nde, 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte konuşan Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Doktor Halil ed-Dekran, İsrail’in 138 kadın ve erkek hemşireyi öldürdüğünü açıkladı.

Dekran: “Filistin Halkı Ağır İnsan Hakları İhlalleriyle Karşı Karşıya”

Dekran, yaptığı konuşmada, “Filistin halkının, 40 binden fazla şehit ve kayıp, 70 binden fazla yaralıyla sonuçlanan bir imha, yerinden etme, açlık, tutuklama ve kitlesel katliam savaşına maruz kaldığını” vurgulayarak, erkek ve kadın hemşirelerin Filistin halkının ayrılmaz bir parçası olduğunu belirtti. Hemşirelerin ulusal ve insani görevlerini yerine getirerek yaralıları ve hastaları kurtardığını ifade etti.

İsrail’in Eylemleri

Dekran, İsrail’in sağlık çalışanlarından 500’ünü öldürdüğünü, 1500’ünü yaraladığını ve 312’sini alıkoyduğunu aktardı. Ayrıca, İsrail’in 7 Ekim’den bu yana 33 hastaneyi, 53 sağlık merkezini ve 133 ambulansı imha ettiğini dile getirdi.

Uluslararası Çağrı

Sağlık Bakanlığı Sözcüsü, uluslararası topluma ve dünyanın özgür insanlarına seslenerek, sağlık çalışanları ve sağlık kurumlarının korunması, sınır kapılarının açılması için baskı yapılması ve tıbbi yardımın gönderilmesi çağrısında bulundu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir