Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Gazze’de İsrail Ordusu Tarafından Gerçekleştirilen Okul Bombalaması Kınandı

Gazze’de İsrail Ordusu Tarafından Gerçekleştirilen Okul Bombalaması Kınandı

haberci haberci -
22 0

Gazze Hükümeti, İsrail’in Nusayrat Mülteci Kampı’ndaki Okulu Bombalamasını Kınadı

Gazze’deki hükümetin medya ofisinin Telegram hesabından yapılan yazılı açıklamaya göre, İsrail ordusu, Nusayrat Mülteci Kampı 2. bölgesinde yerinden edilmiş insanların barındığı bir okulu bombalayarak korkunç bir katliam gerçekleştirdi.

39 Kişi Hayatını Kaybetti, Yaralı Sayısı Artıyor

Saldırı sonucu hayatını kaybeden 39 kişinin cenazesinin Aksa Şehitleri Hastanesi’ne ulaştığı, onlarca yaralının getirildiği belirtildi. Hastanenin kapasitesinin üç katı yaralı ve hastalarla dolduğu vurgulandı. Ölü ve yaralıların hastaneye getirilmeye devam edildiği ifade edildi.

İsrail ve Amerika Kınandı

Açıklamada, İsrail’in bu katliamları yaparak soykırım suçu işlediği kınanırken, Amerika’nın İsrail’e destek vererek bu durumu onayladığı eleştirildi. İsrail ve Amerikan yönetimlerinin insanlık ve uluslararası hukuka karşı işlediği suçlardan sorumlu tutuldu.

Uluslararası Topluma Çağrı

Açıklamada, uluslararası toplumdan, Birleşmiş Milletler ve diğer uluslararası kuruluşlardan, İsrail’in Gazze’deki siviller, çocuklar ve kadınlara yönelik soykırımı durdurması için baskı yapmaları istendi. Ayrıca, bu saldırılara katılan savaş suçlularının yargılanması çağrısı yapıldı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir