Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. George Şehrindeki İnşaat Faciası: 61 İşçi Kurtarıldı, 32 Kişi Hayatını Kaybetti

George Şehrindeki İnşaat Faciası: 61 İşçi Kurtarıldı, 32 Kişi Hayatını Kaybetti

haberci haberci -
22 0

61 İşçi Kurtarıldı, 32 Kişi Hayatını Kaybetti

Belediye tarafından yapılan açıklamaya göre, George şehrindeki inşaat faciasında göçük altında kalan 81 işçiden şimdiye kadar 61 kişi kurtarıldı. Ancak maalesef 32 kişinin hayatını kaybettiği duyuruldu.

Mevcut Yönetmelikler Yetersiz

Bayındırlık Bakanı Sihle Zikalala, olayla ilgili yaptığı açıklamada, müteahhit firmanın kamusal inşaat standartlarını belirleyen kuruma kayıtlı olmadığını belirtti. Bu durumun mevcut yönetmeliklerin yetersizliğinden kaynaklandığını vurgulayan Zikalala, özel sektörde faaliyet gösteren müteahhitlerin kamu sektöründekilerle benzer denetimlere tabi tutulmadığını açıkladı.

Soruşturma Sürüyor

Olaya ilişkin yürütülen geniş çaplı soruşturmanın, benzer felaketlerin önlenmesi açısından hayati önem taşıdığını belirten Zikalala, gelecekte benzer acı olayların yaşanmaması için gerekli tedbirleri alacaklarını ifade etti.

Olayın Geçmişi

George şehrinin merkezinde, belediye binasının bitişiğinde bulunan inşaat halindeki binanın 6 Mayıs’ta çökmesi sonucu, belediye önce 75 kişinin binada olduğunu açıklamış daha sonra bu sayıyı 81 olarak güncellemişti. Arama kurtarma ekipleri, hala enkaz altında bulunan 20 işçiyi kurtarmak için çalışmalarına devam ediyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir