Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Güney Kore, Kuzey Kore’ye Karşı Yeni Hamle İçin Toplanıyor

Güney Kore, Kuzey Kore’ye Karşı Yeni Hamle İçin Toplanıyor

haberci haberci -
17 0

Güney Kore Ulusal Güvenlik Konseyi, Kuzey’e Karşı Tedbir Alıyor

Güney Kore ile Kuzey Kore arasında devam eden balon savaşları gerginliği artırırken, Güney Kore Ulusal Güvenlik Konseyi, Kuzey’e karşı yeni bir hamle için toplandı. Konseyin yaptığı açıklamada, alınacak tedbirlerin Kuzey Kore rejimi için dayanılmaz olacağı vurgulandı. Ancak bu tedbirlerin Kuzey’in birliklerine ve halkına umut ve ışık mesajı göndereceği belirtildi.

Pyongyang’a Karşı Hoparlör Yayınları Başlıyor

Güney Kore Ulusal Güvenlik Konseyi, Pyongyang’ın sınır ötesine çöp taşıyan balonlar göndermeyi sürdürmesinin ardından, tepki olarak Kuzey Kore’ye yönelik Kim Jong Un rejimi için “dayanılmaz” olacak hoparlör yayınlarına başlayacağını duyurdu. Bu hamle, tansiyonun yükseldiği bölgede yeni bir adım olarak değerlendiriliyor.

Özgür Kuzey Kore Savaşçıları’ndan Balon Operasyonu

Geçtiğimiz ay Özgür Kuzey Kore Savaşçıları (FFNK) olarak bilinen, Kuzey Kore’den kaçanların oluşturduğu grup, Güney Kore’den 20 balonu Kuzey Kore’ye göndererek Pyongyang yönetimini eleştiren 300 bin broşür ve K-Pop içerikli 2 bin USB bellek dağıttı. FFNK Grubu Başkanı Park Sang-hak, operasyonla ilgili yaptığı açıklamada, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’u eleştirerek, Güney Kore ile birleşmeye karşı çıktığı için liderliğini sürdürmeye çalıştığını ifade etti. Balonlara bağlı bir pankartta “Kim Jong-un bir vatan haini ve halkımızın düşmanıdır” ifadesi yer aldı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir