Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Hamas: “İsrail, Esir Takası Anlaşmasından Kaçtı”

Hamas: “İsrail, Esir Takası Anlaşmasından Kaçtı”

haberci haberci -
17 0

Hamas, İsrail’in Ateşkes Teklifini Reddetmesine Tepkili

Hamas tarafından yapılan yazılı açıklamada, İsrail’in arabulucuların ateşkes teklifini reddetmesinin, işleri başa sardığına dikkat çekildi. Açıklamada, İsrail’in Refah kentine saldırısı ve sınır kapısını işgal etmesinin, anlaşmadan kaçtığını teyit ettiği belirtildi.

Hamas, Netanyahu’yu Eleştirdi

Açıklamada, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve hükümetinin müzakereleri kılıf olarak kullanarak Filistin halkına yönelik saldırıları sürdürdüğüne işaret edilerek, Hamas’ın İsrail’le müzakere stratejisinin gözden geçirileceği ve Filistin direnişi yöneticileriyle istişarelerde bulunulacağı kaydedildi.

Hamas: “Tüm Girişimler Başarısız Oldu”

Hamas Siyasi Büro Üyesi Halil el-Hayye de Hamas’ın önerdiği girişimlerin İsrail’in uzlaşmazlığı nedeniyle başarısızlıkla sonuçlandığını belirterek, ateşkes ve esir takası anlaşması için çaba gösterdiklerini ancak Netanyahu’nun savaşı devam ettirmek istediğini ifade etti.

İsrail, Müzakereleri Duraklatmak İstiyor

Hayye, İsrail’in müzakereleri durdurarak zaman kazanmak istediğine ve ABD’nin savaşı durdurabileceğine rağmen bunu yapmadığına vurgu yaparak, ABD’nin İsrail lehine arabuluculuk yapmamasını temenni ettiğini belirtti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir