Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Hamas, İsrail’e Meydan Okudu: “Esir Sayısını Artırma Kapasitesine Sahibiz”

Hamas, İsrail’e Meydan Okudu: “Esir Sayısını Artırma Kapasitesine Sahibiz”

haberci haberci -
15 0

Hamas, İsrail’in Saldırılarına Yanıt Verdi

‘Hamas’tan yapılan yazılı açıklamada, “Nazi işgal ordusu, 8 aydan uzun süredir düzenlediği saldırıların ardından, Gazze’deki bazı esirleri kurtardığını duyurdu.” ifadesi kullanıldı. İsrail ordusunun bu sürede askeri, güvenlik ve teknolojik tüm imkanlarını kullandığı belirtilen açıklamada, “Bu esnada katliam, soykırım, abluka ve zorla aç bırakma dahil tüm (savaş) suçları işlemesi, Gazze’deki stratejik başarısızlığını değiştirmeyecek.” ifadelerine yer verildi.

İsrail’den Kurtarılan Esirlerin Durumu

Hamas, elinde halen İsrailli esirler bulunduğuna dikkati çekerek, “Direnişimiz, Cibaliya Mülteci Kampı’ndaki son kahramanca operasyonda olduğu üzere esir sayısını artırma kapasitesine sahip.” ifadeleriyle İsrail’e meydan okudu. İsrail ordusu, Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki çeşitli noktalara saldırılar düzenlediğini ve iki farklı bölgede toplam 4 İsrailli esirin canlı olarak kurtarıldığını duyurmuştu. Kurtarılan esirlerin Tel Aviv yakınlarındaki Sheba Tel-Hashomer Hastanesi’ne getirildiği ve sağlık durumlarının iyi olduğu kaydedilmişti. İsrailli esirlerin kurtarılması sırasında çıkan çatışmalarda 1 İsrail polisinin ise öldüğü belirtilmişti.

Ölü ve Yaralıların Sayısı

İsrail ordusunun Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki çeşitli noktalara düzenlediği saldırılarda 210 Filistinlinin öldüğü, en az 400 Filistinlinin yaralandığını bildirilmişti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir