Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Harvard Üniversitesi ile Filistin Destekçisi Öğrenciler Arasında Anlaşma Sağlandı

Harvard Üniversitesi ile Filistin Destekçisi Öğrenciler Arasında Anlaşma Sağlandı

haberci haberci -
22 0

Filistin Destekçisi Öğrenciler Kampüs Protestosunu Sonlandırma Kararı Aldı

Filistin destekçisi öğrenciler, Harvard Üniversitesi’nin Gazze’ye saldıran İsrail ile ilişkilerini sonlandırması talebiyle kampüste başlattıkları protesto eylemlerini sonlandırma kararı aldı.

Harvard Yönetimi Öğrencilerin Taleplerini Kabul Etti

Öğrencilerin sosyal medya platformu üzerinden yaptıkları açıklamada, Harvard yönetimiyle anlaşmaya vardıklarını ve Gazze dayanışma kampını boşaltma kararı aldıklarını duyurdu. Ayrıca, Harvard yönetiminin okuldan uzaklaştırılan öğrencilerin geri dönmesini onayladığı ve İsrail’deki yatırımlarını geri çekmesi konusunda görüşmeyi kabul ettiği ifade edildi.

Filistin Araştırmaları Merkezi Kurulması İçin Görüşmeler Başlayacak

Açıklamada ayrıca, okul yönetimiyle Filistin Araştırmaları Merkezi’nin kurulması konusunun görüşülmesi için masaya oturulacağı belirtildi. Bu gelişmeyle birlikte, öğrenciler talepleri doğrultusunda ilerleme sağladıklarını ifade ettiler.

Filistin destekçisi öğrencilere göre, kampüste devam eden Gazze dayanışma kampına destek veren en az 20 öğrenci Harvard yönetiminin kararıyla okuldan uzaklaştırılmış ve 60’tan fazla öğrenci de disipline sevk edilmişti. ABD’deki diğer üniversiteler de benzer şekilde mezuniyet törenlerine yaklaşırken, Filistin destekçisi protestoların sona erdirilmesi için çaba sarf ediyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir