Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Hilversum’da Eurovision Protestosu

Hilversum’da Eurovision Protestosu

haberci haberci -
13 0

AVRO-TROS Binası Önünde Eurovision Protestosu

Hilversum kentindeki AVRO-TROS binası önünde bir araya gelen bir grup gösterici, Eurovision Şarkı Yarışması’nı protesto etti.

Göstericilerin Talepleri

Göstericiler, AVRO-TROS’a İsrail’in Eurovision Şarkı Yarışması’na katıldığı sürece yarışmayı yayınlamaması çağrısında bulundu. Ellerinde Filistin bayrakları ve “Eurovision’u boykot et” yazılı pankartlarla protesto yapan grup, İsrail’in Gazze’deki eylemlerini kınadı.

Göstericilerin İsrail’e Çağrısı

Göstericiler, Eurovision’un organizatörü Avrupa Yayın Birliği’nden (EBU), İsrail’i yarışmadan men etmesini istedi. Grup, İsrail’in Gazze’de yaptığı iddia edilen soykırıma ortak olmamak adına bu adımın atılmasını talep etti.

Basın Açıklaması

Protestonun basın sözcüsü Cian, İsrail’in Eurovision’a katılmasını skandal olarak nitelendirerek, “İsrail’in acilen Eurovision’dan çıkarılması gerekiyor” dedi. Aynı zamanda AVRO-TROS’un en azından İsrail’in performansı sırasında yayını durdurması gerektiğini ifade etti.

Eurovision’un geçmişinde Rusya ve Belarus’un savaş sebebiyle yarışmadan men edildiğine atıfta bulunan Cian, İsrail’in de aynı muameleyi görmesi gerektiğini vurguladı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir