Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 19 Mayıs Kutlamalarına İsmail Hakkı Durusu Vapuru ile Gitti

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 19 Mayıs Kutlamalarına İsmail Hakkı Durusu Vapuru ile Gitti

haberci haberci -
50 0

İmamoğlu, Tarihi Vapurda Gençlerle Buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 105’inci yıl kutlamaları için İsmail Hakkı Durusu Vapuru ile Maltepe’ye gitti. Eşi Dilek Kaya İmamoğlu ile birlikte vapura binen İmamoğlu, yaklaşık 300 gençle bir araya geldi. Gençlerle sohbet eden İmamoğlu çifti, canlı müzik eşliğinde keyifli anlar yaşadı.

İmamoğlu: “19 Mayıs, Milletçe Esarete Karşı Başkaldırma Günüdür”

İmamoğlu, Maltepe’de yaptığı konuşmada, 19 Mayıs’ın esarete karşı başkaldırma günü olduğunu vurgulayarak gençlere çağrıda bulundu. Atatürk’ün gençlere verdiği önemi vurgulayan İmamoğlu, gençlerin özgürce düşünebilmesi ve hareket edebilmesi gerektiğini belirtti.

İsmail Hakkı Durusu Vapuru’nun Öyküsü

İsmail Hakkı Durusu Vapuru, restore edilerek tekrar hizmete sokuldu. 1300 kişilik kapasitesi ile İstanbullulara nostaljik bir yolculuk vaat eden vapur, Şehir Hatları’nın seferlerine katıldı. Efsane kaptan İsmail Hakkı Durusu’nun özverili hizmetleri ve vapurun yenilenme süreci, İstanbul’un denizcilik tarihinde önemli bir yer işgal ediyor.

İsmail Hakkı Durusu Kimdir?

1871 yılında Kayseri’de doğan İsmail Hakkı Durusu, Bandırma Vapuru’nun kaptanı olarak Mustafa Kemal Paşa’nın Samsun’a çıkışını gerçekleştirmiştir. Emekli olduktan sonra İstanbul’da yaşamını sürdüren Durusu, denizcilik tarihine adını altın harflerle yazdırmış bir kahramandır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir