Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. İranlılar, Reisi’nin Helikopter Kazası Haberi Üzerine Dua Etmek İçin Toplandı

İranlılar, Reisi’nin Helikopter Kazası Haberi Üzerine Dua Etmek İçin Toplandı

haberci haberci -
20 0

İranlılar Tahran’da Veli-yi Asr Meydanı’nda Toplandı

İran Cumhurbaşkanı Reisi’nin helikopterinin kaza geçirdiği haberi üzerinden yaklaşık 8 saat geçtikten sonra, İranlılar, dua etmek için Tahran’ın Veli-yi Asr Meydanı’nda bir araya geldi.

Meydanda Duygusal Anlar

Meydanda toplananlardan Muhammed Rıza Sareban, “Burada toplanan diğer insanlar gibi oğlumla birlikte dua etmeye geldim. Şu anda çok üzgünüz, Reisi ve beraberindeki yetkililerin sağ bulunduğu haberinin ailesine, milletimize ve bize ulaşması için dua ediyoruz.” dedi.

Meydanda bulunan Meryem Hacıpur ise Reisi’nin helikopterinin düştüğü haberini arkadaşından aldığını ve bunun son yıllarda duyduğu en acı haber olduğunu söyledi. Hacıpur, bir an önce Cumhurbaşkanı Reisi ve diğer yetkililerin sağ salim bulunduğu haberini alabilmek için Allah’a dua ettiklerini dile getirdi.

Ailesiyle birlikte meydana gelen Meryem Hafızi ise haberin kendisini çok üzdüğünü belirterek, “Ben Meşhed’de öğrenciydim ve kendisi de bir dönem İmam Rıza Türbesi’nin sorumlusuydu. Ben o dönem onun değerli hizmetlerini kendi gözümle gördüm. Bunları inkar edemem. Kendisi gerçekten de halkın hizmetkarıydı.” ifadelerini kullandı.

Son Durum ve Yaşananlar

Cumhurbaşkanı Reisi, bugün helikopterle, İran-Azerbaycan sınırında bir barajın açılış törenine katılmıştı. İran devlet televizyonu, Reisi’nin helikopterinin bölgeden dönerken sert iniş yapması sonucu kaza meydana geldiğini duyurdu. Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Doğu Azerbaycan Eyalet Valisi Malik Rahmeti ve Tebriz Cuma İmamı Ayetullah Ali Haşim’in de helikopterde bulunduğu açıklandı. Arama kurtarma ekipleri, olumsuz hava şartları nedeniyle çalışmaların güçlükle sürdüğünü bildirdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir