Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. İsrail, Al Jazeera’nın Kudüs’teki Ofisini Hedef Aldı

İsrail, Al Jazeera’nın Kudüs’teki Ofisini Hedef Aldı

haberci haberci -
16 0

İsrailli Yetkililer, Al Jazeera’nın Ofisine Baskın Düzenledi

İsrailli yetkililer, hükümetin Katar merkezli televizyon kanalı Al Jazeera’nın İsrail’deki faaliyetlerini durdurma kararı sonrasında adımlarını hızlandırdı. Kudüs’te kanalın ofis olarak kullandığı otel odasına baskın düzenlendi.

Al Jazeera: “Suç” ve “Tehlikeli Bir Yalan”

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun kabinesi, ulusal güvenliği tehdit ettiği gerekçesiyle Al Jazeera’nın İsrail’deki faaliyetlerini durdurma kararı almıştı. **Al Jazeera** ise bu kararı “suç” olarak nitelendirerek, ulusal güvenliği tehdit ettiği iddiasını “tehlikeli ve gülünç bir yalan” olarak değerlendirdi.

Al Jazeera Hakkında Alınacak Önlemler

Al Jazeera, İsrail’in Gazze’deki askeri operasyonunu eleştiren yayınlarıyla dikkat çekiyordu. İsrail hükümetinin aldığı karara göre, kanalın İsrail’deki ofisleri kapatılacak, yayın teknik ekipmanlarına el konulacak, uydu ve kablo yayınlarından çıkarılacak ve internet sitesinin erişime engellenmesi sağlanacak.

İsrail Parlamentosu Onay Verdi

İsrail Parlamentosu, ulusal güvenliğe tehdit olarak görülen yabancı kanalların geçici olarak kapatılmasına izin veren tasarıyı 1 Nisan’da onaylamıştı. Bu kararın ardından Al Jazeera’nın İsrail’deki faaliyetleri büyük bir baskı altında devam ediyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir