Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. İsrail, Cibaliya Mülteci Kampı’nda Geniş Çaplı Yıkıma Neden Oldu

İsrail, Cibaliya Mülteci Kampı’nda Geniş Çaplı Yıkıma Neden Oldu

haberci haberci -
20 0

İsrail Ordusu, Sivil Konutları Hedef Aldı

‘Hükümetin Medya Ofisinden yapılan açıklamaya göre, İsrail ordusu, Cibaliya Mülteci Kampı’ndaki sivil konutların bulunduğu bölgeyi geniş çaplı bir yıkıma maruz bıraktı. İşgal ordusu, Cibaliya Mülteci Kampı’ndaki Filistinlilerin bulunduğu okulları ve barınma merkezlerini maksatlı olarak hedef aldı.

Yüzlerce Kişi Yaralandı ve Onlarca Kişi Şehit Oldu

Mülteci kampını İsrail’in hava, kara ve denizden yoğun bombaladığı belirtilen açıklamada, sivil yerleşimlerin bazılarının içindeki insanların başlarına yıkıldığı ve geniş çaplı bir yıkım yapıldığı vurgulandı. İşgal ordusunun Cibaliya Mülteci Kampı’ndaki okulları, vatandaşların bir arada olduğu yerler ve barınma merkezlerini kasıtlı olarak hedef alması sonucunda, çoğunluğu hala kaldırılamamış onlarca insanın şehit olmasına, yüzlerce vatandaşın da yaralanmasına yol açtı.

Gıda Güvenliği Krizi Uyarısı

Açıklamada, İsrail’in Refah Sınır Kapısı’nı iki haftadır işgal ederek kapalı tutmayı sürdürmesi nedeniyle Gazze Şeridi’nin çeşitli bölgelerine yardım tırlarının ulaşmasına engel olduğu ve Filistin halkını aç ve susuz bırakma suçunu işlemeye devam ettiği belirtildi. Binlerce yaralıdan yurt dışında tedavi edilmesi gerekenlerin çıkışlarına engel olunduğuna işaret edilen açıklamada, 11 bine yakın yaralının sağlık durumlarının hayati tehlikede ya da daha kötüye gitme ihtimali olduğunun altı çizildi.

Açıklamada, Birleşmiş Milletler (BM) ve uluslararası topluma, acil ve ciddi icraatlarla, Filistin halkına yönelik soykırım savaşı ve Siyonist saldırının durması için baskı yapmaları çağrısı yapıldı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir