Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. İsrail Gazze Saldırılarındaki Ateşkes Müzakereleri Savaş Kabinesinde Ele Alındı

İsrail Gazze Saldırılarındaki Ateşkes Müzakereleri Savaş Kabinesinde Ele Alındı

haberci haberci -
16 0

İsrail’in Saldırıları ve Ateşkes Görüşmeleri

İsrail’in Kanal 12 televizyonuna göre, Gazze Şeridi’ndeki saldırılarını 7 Ekim’den bu yana sürdürdüğü belirtildi. Ateşkes ve İsrailli esirler hakkındaki müzakerelerin Savaş Kabinesinde ele alındığı bildirildi.

Savaş Kabinesindeki Gelişmeler

Savaş Kabinesi toplantısında, İsrail ordusunda kayıp kişiler ve esirlerden sorumlu komutan Nitzan Alon’un yürüttüğü müzakerelere ilişkin öneri sunduğu ifade edildi. Gantz’ın Netanyahu’ya, “Müzakere heyeti konuşurken sana bakıyordum. Yaptıkları işi beğenmediğini hissettim. Değiştir ve güvendiğin birilerini getir.” dediği aktarıldı. Netanyahu’nun ise “Savaşı sona erdirecek herhangi bir öneri almak istemiyorum.” şeklinde cevap verdiği kaydedildi. Eisenkot’un Netanyahu’ya, “Senin tutumun esirlerin geri gelmesini sağlamıyor. Anlaşma için fırsat vermiyorsun.” şeklinde karşı çıktığı ifade edildi.

Gantz’ın Teşvik Edici Açıklamaları

Gantz, dün düzenlediği basın toplantısında Netanyahu’ya seslenerek, İsrailli esirlerin geri getirilmesi, Gazze’deki Hamas yönetiminin devrilmesi, Gazze’de ortak bir yönetim kurulması, kuzeydeki İsraillilerin evlerine geri dönmesi ve Suudi Arabistan ile normalleşmenin desteklenmesi taleplerinde bulunmuştu. Gantz, Gazze’nin İsrail saldırıları sonrasındaki idaresine ilişkin bir planın 8 Haziran’a kadar onaylanmaması halinde liderliğini yaptığı Ulusal Birlik Partisinin hükümetten çekileceğini söylemişti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir