Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. İsrail, Gazze’deki Saldırılarına Devam Ediyor

İsrail, Gazze’deki Saldırılarına Devam Ediyor

haberci haberci -
13 0

Refah Kentine Yönelik Saldırılar

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarına devam ediyor. Refah kentinin farklı bölgelerini hedef alan İsrail güçleri, belediye binasını aralıksız şekilde topçu atışlarıyla vurdu. Bu saldırı sonucunda binada yangın çıktı ve çevrede ciddi hasar oluştu.

Filistinlilerin Hayatını Kaybettiği Saldırılar

Refah kentinin güneyindeki Filistinli “Kışta” ailesine ait ev hedef alındı ve saldırıda ikisi çocuk olmak üzere çok sayıda Filistinli hayatını kaybetti, birçoğu yaralandı. Ortak kesimdeki bir evde gerçekleşen saldırıda da bir Filistinli yaşamını yitirdi ve çok sayıda kişi yaralandı.

El-Ehli Hastanesi’ndeki Ölü ve Yaralılar

Gazze kentindeki El-Ehli Hastanesi kaynakları, İsrail’e ait insansız hava araçlarının Zeytun mahallesinde bir grup Filistinliyi hedef alması sonucu bir kişinin öldüğünü, çok sayıda kişinin yaralandığını bildirdi.

Hamas’ın Karşı Saldırıları

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, Netzarim’in doğusundaki İsrail askeri bölgesini havan toplarıyla vurduğunu duyurdu. Ayrıca Refah’ın doğusundaki çatışmalarda İsrail askerleriyle mücadele ettiklerini ve İsrail güçlerini hedef aldıklarını açıkladılar.

Ateşkes Durumu Belirsiz

Hamas Hareketi Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Gazze’de ateşkes önerilerini onayladıklarını açıkladı ancak İsrail, saldırılarına devam kararı alarak ateşkes durumunu belirsizleştirdi.

İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılarda çok sayıda sivil öldü ve yaralandı. Enkaz altında binlerce kişinin olduğu, hastane ve eğitim kurumlarının hedef alındığı bildiriliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir