Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. İsrail Ordusu Gazze’ye Topçu Ateşiyle Saldırılarını Sürdürüyor

İsrail Ordusu Gazze’ye Topçu Ateşiyle Saldırılarını Sürdürüyor

haberci haberci -
15 0

İsrail Ordusu Mevasi Bölgesine Saldırı Düzenledi

İsrail ordusu, Gazze’nin Mevasi bölgesine uzun saatler boyunca **topçu ateşiyle** saldırı düzenledi. Bu saldırılarda yaşayan yerinden edilen Filistinlilerden ölen ve yaralananlar oldu.

Askeri Araçlar Eş-Şakuş Bölgesi ve Bölge Parkı’nın Güneyine İlerliyor

Saldırılar sürerken İsrail askeri araçları, Eş-Şakuş bölgesi ve Bölge Parkı’nın güneyinde ilerlemeye devam etti. Bölgedeki Filistinliler, askeri araçları görünce çadırlarını terk edip Han Yunus’a doğru **kaçmaya başladı**.

İnsanlar Zor Şartlar Altında Yaşamaya Çalışıyor

Han Yunus ile Refah kentlerine uzanan El-Mevasi bölgesinde, İsrail ordusunun göçe zorladığı Filistinlilerin gitmesini istediği “güvenli bölgeler” arasında yer alıyordu. Bölgede altyapı eksikliği büyük; **su, gıda, temizlik ve sağlık hizmetleri** konusunda ciddi yoksunluklar yaşanıyor.

Gazze’deki Katliamın Son Durumu

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, İsrail’in Gazze Şeridi’ne 265 gündür sürdürdüğü saldırılar hakkında bilgi verildi. Son 24 saatte gerçekleşen saldırılarda 47 Filistinlinin hayatını kaybettiği, 52 kişinin yaralandığı belirtildi. Bu saldırılar sonucunda Gazze’de ölenlerin sayısı 37 bin 765’e, yaralananların sayısı ise 86 bin 429’a yükseldi.

Filistin Kızılayı: Ambulanslar Hizmet Dışı Kaldı

Filistin Kızılayı tarafından yapılan açıklamada, İsrail ordusunun 52 gündür Refah Sınır Kapısı’nı kapalı tuttuğu, yakıt sıkıntısı nedeniyle Gazze’deki **18 ambulansın hizmet dışı** kaldığı belirtildi. UNRWA’nın Kızılayın ambulans filosu için yaptığı yakıt sevkiyatının da 8 gündür teslim alınamadığı vurgulandı. Gazze’deki ambulans filosunun yüzde 36’sına tekabül eden 18 aracın çalışmadığına dikkat çekildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir