Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. İsrail ve Hamas Arasında Refah Saldırısı

İsrail ve Hamas Arasında Refah Saldırısı

haberci haberci -
14 0

Hamas Ateşkese Evet Dedi Ancak İsrail Refah’ı Bombaladı

İsrail’in 7 aydır devam eden Gazze’deki savaşında kritik bir aşama yaşanıyor. Hamas, uzun süredir gündemde olan ateşkese onay verdi ancak İsrail, Gazze’nin son güvenli bölgesi olarak kabul edilen Refah’a bomba yağdırmaya başladı. Karadan da Refah’ı hedef alan İsrail, Gazze Şeridi’nden Mısır’a açılan Refah Sınır Kapısı’nın Filistin tarafına saldırılar düzenledi.

İsrail Ordusu: Kontrolü Ele Geçirdik

İsrail ordusu, Gazze’nin Refah bölgesine kara saldırısı başlatarak Mısır’la olan sınır kapısının Gazze tarafını ele geçirdiğini duyurdu. Saldırıda 20 Filistinlinin öldüğü belirtildi. İsrail ordusu, Refah’ın doğusunda özel bir alanda faaliyet gösterdiklerini açıkladı.

Hamas ‘Evet’ Dedi, İsrail Reddetti

Hamas’ın ateşkese onay vermesine rağmen İsrail, Refah’taki saldırılarına devam kararı aldı. Gazze’deki Filistinliler Hamas’ın açıklamasını kutladı. Filistin Kurtuluş Örgütü, Hamas’ın önerileri kabul etmesini memnuniyetle karşıladı.

Filistinlilerin Son Sığınağı

İsrail ordusu, zorla yerinden edilmiş Filistinlilerin sığındığı Refah’ın doğusundaki mahallelerin boşaltılmasını istedi. Refah’ın doğusunda yaklaşık 100 bin Filistinli ikamet ediyor. Gazze’ye yönelik saldırılarda binlerce kişi hayatını kaybetti, yaralananların sayısı ise oldukça fazla.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir