Copyright © 2024 Tüm hakları ekiphaberi.com'da saklıdır.

Haber Ekip Haberekibi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. İsrail ve Hamas Arasındaki Gerginlik Artıyor: Esir Takası Görüşmeleri Noktalanamıyor

İsrail ve Hamas Arasındaki Gerginlik Artıyor: Esir Takası Görüşmeleri Noktalanamıyor

haberci haberci -
12 0

İsrail Savunma Bakanı Gallant’tan Endişe Verici Açıklamalar

Yediot Ahronot gazetesinde yer alan habere göre, İsrail Savunma Bakanı Gallant, Netzarim Koridoru’nda askerleri denetlerken Hamas’ın esir değişimine yönelik herhangi bir anlaşma yapma niyetinde olmadığını belirtti. Gallant, bu durumun yakında güçlü bir askeri operasyon anlamına gelebileceğini vurguladı.

Esir Takası Görüşmeleri Sürüyor

Mısır ve Katar’ın arabuluculuğunda hazırlanan yeni ateşkes ve esir takası anlaşması Kahire’de müzakere ediliyor. Ancak İsrail, Hamas’ın ateşkes teklifine yanıt vermeden Kahire’ye heyet göndermeyeceğini ve savaşı sonlandırmayı reddettiğini duyurdu.

Gazze Şeridi’nde Endişe Verici Durum

İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılar sonucunda binlerce Filistinlinin yaşamını yitirdiği belirtiliyor. Hamas, Gazze’deki savaşın sona ermesi için güvence talep ederken, İsrail ise esir takası anlaşması şartları konusunda kararlı.

İsrailli esirlerin yakınları ve destekçileri, Refah’a yapılacak saldırının hayatları riske atabileceği uyarısında bulunuyorlar.

Uluslararası Boyutta Endişe

İsrail’in Gazze’deki saldırılarına ilişkin uluslararası toplumdan gelen tepkiler artarken, İsrail’in Gazze’deki insani felaket ve yıkım nedeniyle Uluslararası Adalet Divanı’nda “soykırım” suçlamasıyla karşı karşıya kalabileceği belirtiliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir